Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śląski potencjał kultury

08 listopada 2019 | Dodatki Jednodniowe

Festiwal Ars Cameralis to wyjątkowy interdyscyplinarny festiwal na Śląsku i na mapie Polski. Prezentuje najważniejsze zjawiska kulturalne i odkrywa nowe. W tym roku to już 28. edycja.

Tematykę festiwalu zwykle określa przewodnie hasło. W 2018 roku był to „Cień słońca" inspirowany poezją Guillaume'a Apollinaire'a. W 2017 r. „Pochwała głupoty" w przewrotnym nawiązaniu do Erazma z Rotterdamu. A w 2019 jest to „Krzyk" odwołujący się bezpośrednio do 75. rocznicy śmierci Edvarda Muncha, autora kanonicznego obrazu pod tym tytułem, wyrażającego metafizyczny lęk.

A jednocześnie motyw krzyku zachęca do przyjrzenia się współczesnemu światu, w którym „przestrzeń społeczna, polityczna i medialna zawłaszczone zostały przez regułę dominującego głosu, który skutecznym staje się wówczas, gdy zagłusza głosy pozostałe,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11504

Wydanie: 11504

Spis treści

Reklama

Kultura

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament