Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brytyjski rejestr przejął unijne znaki towarowe

15 lutego 2021 | Dodatek | Paweł Rochowicz

Marki zarejestrowane w Unii Europejskiej przez brexitem wciąż będą chronione w Wielkiej Brytanii, ale warto to zweryfikować.

 

Brytyjsko-unijna umowa gospodarcza zawiera osobny tytuł dotyczący ochrony własności intelektualnej. Wspólne postanowienia mają służyć – jak to głosi artykuł IP.1 umowy – „ułatwianiu produkcji, dostarczaniu i komercjalizacji innowacyjnych i kreatywnych produktów i usług między Stronami poprzez ograniczanie zakłóceń i przeszkód utrudniających tego rodzaju handel".

Co było w spisie,

wciąż obowiązuje

W praktyce największe znaczenie ma kwestia ochrony znaków towarowych. Kwestie te są bowiem regulowane jednolitym wspólnotowym prawem, a konkretnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (2017/1001) w sprawie znaku towarowego Unii Europejskiej. Na jego podstawie rejestracja znaku towarowego w UE ma moc dla całej Wspólnoty. Od 1 stycznia 2021 r. unijne prawo patentowe przestało obowiązywać na terenie Wielkiej Brytanii. Jednak dla uniknięcia zamieszania w tej kwestii zdecydowano się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11888

Wydanie: 11888

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament