Koniec stanu łaski

15 lutego 2021 | Sport | Mirosław
Żukowski
Iga Świątek gra jeszcze w turnieju miksta w parze z Łukaszem Kubotem

Po dziesięciu zwycięstwach w dwóch turniejach wielkoszlemowych przyszła porażka. Iga Świątek przegrała w 1/8 finału z Simoną Halep 6:3, 1:6, 4:6.

Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że to się kiedyś stanie, mówił o tym wiele razy trener polskiej tenisistki Piotr Sierzputowski, ale gdy ten dzień w końcu nadszedł, zrobiło się smutno.

Można oczywiście ten smutek racjonalizować, przypominać, że naszą dziewiętnastolatkę pokonała o 10 lat starsza znakomita rywalka, która wygrywała już Wielkie Szlemy i od lat jest w czołowej światowej dziesiątce, ale Iga Świątek tym, jak grała w Paryżu i w trzech meczach w Melbourne, zbudowała w nas wiarę, że możliwe są nawet najbardziej śmiałe marzenia. W ciągu kilku miesięcy stała się jednym z najcenniejszych walorów polskiego sportu.

Smutne walentynki

Mogliśmy oczekiwać wszystkiego co najlepsze aż do początku drugiego seta, gdy okazało się, że te walentynki nie będą jednak wesołym świętem dla zakochanych w Idze. Polka przegrała swoje podanie już w drugim gemie i nie podniosła się po tej stracie.

W secie trzecim przełamanie nastąpiło już w pierwszym gemie, nadzieje wróciły, gdy Iga wyrównała na 2:2, ale trwały krótko, bo kolejnego gema przegrała do zera przy własnym podaniu i – co najgorsze – widać było coraz wyraźniej, że stopniowo traci kontrolę nad sobą i wydarzeniami na korcie.