Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez niespodzianki. Donald Trump uniewinniony

15 lutego 2021 | Świat | Aleksandra Słabisz


Były prezydent po raz kolejny wyszedł obronną ręką z impeachmentu, ale za jego skazaniem głosowało aż siedmiu senatorów jego partii.

Zabrakło 10 głosów, by skazać Donalda Trumpa w procesie impeachmentu, w którym oskarżony został o „podżeganie do insurekcji" wobec rządu i pokojowego przekazania władzy. Aż siedmiu członków Senatu reprezentujących partię prezydenta, najwięcej w historii impeachmentu, głosowało w sobotę za jego skazaniem.

43 senatorów uznało Trumpa za niewinnego, a 57 za winnego, w tym republikanie tacy jak Mitt Romney, Susan Collins i Lisa Murkowski. Do skazania byłego prezydenta potrzeba było jednak 67 głosów. – Donald Trump zasługuje na uznanie go za winnego i wierzę, że zostanie skazany w sądzie opinii publicznej – powiedział po głosowaniu lider większości w Senacie Chuck Schumer. Ostre słowa krytyki wypowiedział też – przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11888

Wydanie: 11888

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament