Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szczecin pokazuje, jak gospodarować odpadami

15 lutego 2021 | Ekonomia i rynek
Punkt selektywnej zbiórki odpadów – Ekoport, ul. Arkońska, Szczecin
źródło: materiały prasowe
Punkt selektywnej zbiórki odpadów – Ekoport, ul. Arkońska, Szczecin

Miasto tworzy Ekoporty – punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Mieszkańcy mogą bezpłatnie zostawić tam m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, akumulatory czy opony. Materiał powstał we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Przeciętny mieszkaniec Polski wytworzył w 2018 r. 329 kg odpadów komunalnych, a do 2030 r. będzie to aż 370 kg. W całym kraju w 2018 r. powstało 128 mln ton odpadów, z czego 12 mln ton (prawie 10 proc.) stanowiły odpady komunalne, wynika z najnowszego raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Niestety, nasz kraj, jeśli chodzi o przetwarzanie odpadów komunalnych w przeliczeniu na osobę, wypada bardzo słabo: jesteśmy pod tym względem na przedostatnim miejscu w Unii.

W Polsce składowaniu poddano 42 proc. odpadów komunalnych, recyklingowi 34 proc., a przekształceniom termicznym 24 proc., wskazuje PIE.

Osobnym problemem są szczególnie szkodliwe dla środowiska elektrośmieci i ich zagospodarowanie. W Polsce według głównego inspektoratu ochrony...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11888

Wydanie: 11888

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament