Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla nas każdy jest ważny

15 lutego 2021 | Życie Regionów | Janina Blikowska
źródło: materiały prasowe

Deklaracja solidarnościowa z osobami LGBT+ jest sygnałem dla świata, że w Szprotawie każdy będzie się dobrze czuł – mówi Mirosław Gąsik, burmistrz lubuskiej Szprotawy.

 

Pod koniec stycznia radni miasta Szprotawy przyjęli deklarację solidarnościową z osobami LGBT+. Pana zdaniem taka deklaracja była konieczna?

Faktycznie, rada miejska przyjęła deklarację solidarnościową z osobami LGBT+. Jednak to nie dokument, ten czy inny, świadczy o naszej postawie wobec drugiego człowieka. Komunikując się z mieszkańcami Szprotawy, zawsze nawołuję do jedności, porozumienia i działania w poczuciu wspólnoty. Hasła typu „walka z wykluczeniem społecznym" muszą nieść ze sobą konkretny ładunek. Dlatego moim zadaniem, jako gospodarza, jest budowanie przyjaznej i bezpiecznej gminy, w której każdy znajdzie dla siebie miejsce. Chcę, aby każdy w naszej gminie czuł się jak u siebie w domu, otoczony przyjaznymi i serdecznymi ludźmi oraz pewny wsparcia, które w razie potrzeby zawsze otrzyma. A w Szprotawie mieszka naprawdę mnóstwo fantastycznych ludzi, o wielkich sercach, którzy bez reszty angażują się w pomoc drugiemu człowiekowi. Zatem przyjęta deklaracja solidarnościowa z osobami LGBT+ jest znakiem, sygnałem dla świata, że w Szprotawie każdy bez względu na wiek, płeć, pochodzenie etniczne, niepełnosprawności, orientację seksualną czy wykształcenie będzie się dobrze czuł, bo taka jest Szprotawa, bo tacy są szprotawianie. My, jako Polacy, znani jesteśmy w Europie z tolerancji i otwartości od stuleci. Mam nadzieję, że dalej tacy jesteśmy, bez względu na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11888

Wydanie: 11888

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament