Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiosna czarnych ekranów

15 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Andrzej Malinowski

„W telewizorach i na portalach internetowych czarne ekrany, stacje radiowe bez audycji. Czy to stan wojenny?". Pytanie, które w ubiegłą środę zadawało sobie wielu Polaków, szczególnie starszych wiekiem. Mam złą wiadomość. Takich niespodzianek czeka nas więcej.

 

Rząd, który jeszcze kilka miesięcy temu zarzekał się, że w 2021 r. nie wprowadzi żadnego nowego podatku, tym razem zarzucił sieć na media. Mają zapłacić „składkę" od przychodów reklamowych od 2 do nawet 15 proc. Mimo że płacą już CIT, PIT, VAT od reklam, podatek cyfrowy, opłaty koncesyjne i emisyjne itd. Oficjalnie składka ma wesprzeć walkę ze skutkami Covid-19, bo 50 proc. ma trafić do NFZ.

Równie dobrze rząd mógłby mówić o konieczności wsparcia Narodowego Lotu na Marsa. Podatek zapłacą wszystkie media, ale państwowe mogą liczyć na miliard lub dwa dotacji! Tak jak

w ubiegłym roku. Czyli rządowe tuby propagandowe dostaną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11888

Wydanie: 11888

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament