Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej emocji, mniej energii

15 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Przemysław Powalacz

Kryzys jest jak wielka oceaniczna fala, która zatapia wielu na swej drodze, ale dla niektórych jest tą falą, na którą czekali od lat z przysłowiową deską surfingową pod pachą.

 

Mija już blisko rok od momentu, kiedy pandemia Covid-19 dotarła do Polski i wymiernie wpłynęła na funkcjonowanie przedsiębiorstw oraz procesów rynkowych. Trudno się więc dziwić, że w odpowiedziach menedżerów w piątej edycji raportu z badania zespołu prof. Krzysztofa Obłoja dostrzec można coraz mniej emocji i coraz mniej energii. Czy to źle? Niekoniecznie. To w mojej opinii zwiastun akceptacji nowych reguł gry i mądrej adaptacji do nich, w którym to procesie energią posługiwać się należy w sposób roztropny.

Skoncentrować energię

Wystarczająco dużo tejże energii zabrał nam wielomiesięczny okres stresu, niepewności, a dla wielu z nas – także okres trudnej choroby. Menedżerowie próbują się więc skupić, w zależności od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11888

Wydanie: 11888

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament