Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europejski Bauhaus bez Polaków

15 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Anna Słojewska
Dom handlowy Renoma  we Wrocławiu, dzieło pierwszego Bauhausu
źródło: Shutterstock
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu, dzieło pierwszego Bauhausu

Nieudany start inicjatywy Ursuli von der Leyen. W procesie poszukiwania ekspertów dla nowego Bauhausu nie doceniono naszej części Europy.

 

Na liście 55 kandydatów do okrągłego stołu ekspertów dla nowego europejskiego Bauhausu jest tylko czterech przedstawicieli Europy Środkowo-Wschodniej i żadnego Polaka – dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita".

Tajemniczy nabór

Komisja Europejska nie jest w stanie wyjaśnić, jak skonstruowała listę kandydatów mających doradzać przy inicjatywie zrównoważonego i zielonego zagospodarowania przestrzennego, uważanej za autorski pomyśl przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen. – Lista potencjalnych kandydatów do okrągłego stołu wysokiego szczebla Nowego Europejskiego Bauhausu została sporządzona na podstawie zainteresowania okazanego inicjatywie spośród znanych i aktywnych osobistości w odpowiednich dziedzinach – mówi nam Vivian Loonela, rzeczniczka KE. Te dziedziny to: Sprawiedliwość społeczna i włączenie społeczne; Projekt; Architektura, także krajobrazu; Media i technologia; Ekspertyza dot. klimatu i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11888

Wydanie: 11888

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament