Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dekada na uwolnienie powietrza od smogu

17 września 2021 | Czyste powietrze | Adam Woźniak

Program „Czyste Powietrze" koncentruje się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe, a także na termomodernizacji budynków jednorodzinnych. adam woźniak

 

Czyste Powietrze" to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych urządzeń grzewczych oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Jego celem jest walka ze smogiem i zmniejszenie pyłów oraz innych zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Pozwoli to ich właścicielom bardziej efektywnie zarządzać energią. Będą oni nie tylko chronić środowisko, ale także zwiększą domowy budżet dzięki oszczędnościom.

Na wsparcie

103 mld zł

„Czyste Powietrze" z budżetem 103 mld zł kierowane jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych oraz wydzielonych w tych budynkach lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Przewiduje dofinansowanie na wymianę, zakup i montaż źródeł ciepła, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, mikroinstalację fotowoltaiczną, ocieplenie przegród budowlanych, stolarkę drzwiową i okienną, a także dokumentację projektową czy związaną z audytem energetycznym.

Porozumienie w sprawie realizacji programu podpisał w czerwcu 2018 r. prezes Narodowego Funduszu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12068

Wydanie: 12068

Spis treści
Zamów abonament