Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biskupi przeciw wykorzystywaniu

17 września 2021 | Kraj | Tomasz Krzyżak
Biskupi podczas otwarcia światowego „Szczytu przeciw pedofilii w Kościele Katolickim”, luty 2019 r.
źródło: AFP
Biskupi podczas otwarcia światowego „Szczytu przeciw pedofilii w Kościele Katolickim”, luty 2019 r.

Ważnym punktem konferencji w Warszawie będzie wysłuchanie osób z różnych krajów, które zostały skrzywdzone przez duchownych.

 

Dwa i pół roku po watykańskim szczycie na temat wykorzystywania seksualnego małoletnich, w którym uczestniczyło ponad 180 biskupów, podobna konferencja odbędzie się w Warszawie. Weźmie w niej udział blisko 80 hierarchów, przełożonych zakonnych z Europy Środkowej i Wschodniej.

– Spotkanie ma umożliwić wymianę doświadczeń i zainicjowanie wspólnych działań oraz bliższą współpracę Kościołów w tej części Europy w zakresie zapobiegania wykorzystaniu seksualnemu osób małoletnich – mówi ks. Piotr Studnicki, kierownik biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, które z ramienia polskiego Episkopatu współorganizuje konferencję.

Głównym organizatorem jest Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich (PCTM). Watykańska komisja początkowo planowała spotkanie na rok 2019, ale wtedy papież zdecydował o zaproszeniu hierarchów z całego świata do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12068

Wydanie: 12068

Spis treści
Zamów abonament