Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wychodzimy z programem w teren, by być jeszcze bliżej ludzi

17 września 2021 | Czyste powietrze | Marek Niewiadomski
źródło: materiały prasowe

„Czyste Powietrze" zawiera komponent z podwyższonym poziomem dofinansowania dla osób o niższych dochodach. Pracujemy nad kolejną częścią programu dla najuboższych – mówi Paweł Mirowski, z-ca prezesa NFOŚiGW.

 

Kiedy przestaniemy oddychać dymem w sezonie grzewczym i pozbędziemy się węgla w ogrzewnictwie lokalnym?

Za smog odpowiedzialne są głównie gospodarstwa indywidualne i to, czym palimy w domach. „Czyste Powietrze" służy temu, żeby w budynkach jednorodzinnych wyeliminować emisję szkodliwych związków do atmosfery. Pomagają nam w tym uchwały antysmogowe, które podejmowane są przez sejmiki wojewódzkie. Od przyszłego roku przepisy zaczną obowiązywać w województwie śląskim i podkarpackim. Patrząc na rozmowy, które toczymy z urzędami marszałkowskimi i KE na temat finansowania programu „Czyste Powietrze" (który będzie realizowany do 2029 r.), coraz większy nacisk był kładziony na to, żeby całkowicie wyeliminować paliwo stałe w postaci węgla. Po konsultacji z ministrem klimatu i środowiska Michałem Kurtyką zdecydowano, że w programie „Czyste Powietrze" od 1 stycznia 2022 r. nie będzie możliwości finansowania kotłów na paliwo stałe węglowe. Dajemy czas osobom, które w toku procesu inwestycyjnego zaplanowały takie źródło ciepła, aby zakończyli inwestycję. Kocioł musi zostać kupiony i zamontowany do końca tego roku. Wycofanie kotłów węglowych będzie się przekładało na ilościowy wzrost montażu innych źródeł ciepła i jeszcze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12068

Wydanie: 12068

Spis treści
Zamów abonament