Banki weszły do programu
Wnioski o kredyty i dotacje w ramach programu „Czyste Powietrze" można już składać u pierwszych kredytodawców.
Budowa infrastruktury niezbędnej do poprawy jakości powietrza w Polsce oznacza ogromne inwestycje. Ich przeprowadzenie przyśpieszy program „Czyste Powietrze", a sporą rolę w ich sfinansowaniu odegrają banki komercyjne i spółdzielcze oraz polski bank rozwoju, czyli Bank Gospodarstwa Krajowego.
Instytucje finansowe
w grze
Od 6 lipca w programie „Czyste Powietrze" czynnie uczestniczą dwa pierwsze banki: Alior i Bank Ochrony Środowiska. To dopiero początek współpracy kredytodawców przy tym projekcie, który umożliwia otrzymanie dofinansowania na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację. Przewidziano ją dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Program jest wdrażany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska. W latach 2021–2022 banki dysponują łącznym limitem środków na dotację do 1,5 mld zł, w ramach których przekazują już do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej wnioski o dotację na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta