Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Licytacje nieruchomości będą w sieci

17 września 2021 | Prawo co dnia | Marek Domagalski

Na e-egzekucji zyskają wszyscy: sądy, wierzyciele i dłużnicy, ale ci ostatni powinni uważać. E-licytacja nie spowoduje zwiększenia wydatków związanych z postępowaniem – mówi Rafał Łyszczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej.

19 września ma ruszyć elektroniczna licytacja nieruchomości. Czy korporacja i poszczególni komornicy są do niej przegotowani?

Jesteśmy w pełni przygotowani do jej wdrożenia. Portal e-licytacje został odpowiednio zmodyfikowany, gdyż wcześniej umożliwiał jedynie licytację ruchomości i nieruchomości w trybie uproszczonym.

Nie ma ryzyka, że system się zatnie?

Nie ma. E-licytacje nieruchomości to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w Europie, które uplasuje nas w czołówce krajów europejskich i będzie narzędziem w codziennej pracy polskich komorników sądowych.

Wprawdzie w czasie epidemii licytacje nieruchomości są w części wstrzymane, ale nie wszystkie. Jaka to skala czy jak ktoś woli, rynek?

Na czas stanu epidemii oraz 90 dni po jego ustaniu wstrzymana...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12068

Wydanie: 12068

Spis treści
Zamów abonament