Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zaraza na Kremlu przed wyborami

17 września 2021 | Świat | Andrzej Łomanowski
Twarze władzy – billboard Jednej Rosji w Krasnodarze, w centrum minister obrony Siergiej Szojgu, z prawej strony – szef dyplomacji Siergiej Ławrow
źródło: AFP
Twarze władzy – billboard Jednej Rosji w Krasnodarze, w centrum minister obrony Siergiej Szojgu, z prawej strony – szef dyplomacji Siergiej Ławrow

Tuż przed rozpoczęciem wielodniowych wyborów do Dumy prezydent Władimir Putin zniknął na kwarantannie.

– Ta nowina o samoizolacji Putina jest zdumiewająca. Jakaś taka niezwykła. Cały czas chodził bez maski i nagle na kwarantannę – zdumiał się nawet prokremlowski ekspert Siergiej Markow.

Sam prezydent wyjaśnił, że wśród jego współpracowników zachorował „nie jeden, nie dwóch, ale kilka dziesiątków" osób. Ale to wywołało jeszcze większe zdumienie. – Co on chciał tym udowodnić? Że też jest śmiertelny? – pytał o prezydencką kwarantannę politolog Gleb Pawłowski.

Internetowy cień

Wszyscy kontaktujący się z Putinem (a nawet wchodzący do jego rezydencji) muszą robić testy, utrzymywać dystans, w wejściach ustawiono specjalne tunele antyseptyczne, a pracujący tam mają być zaszczepieni.

W ostatnim czasie na kwarantannę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12068

Wydanie: 12068

Spis treści
Zamów abonament