Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fundacja BNP Paribas pokazuje, jak skutecznie i długofalowo działać społecznie

26 listopada 2021 | CSR- Pomagamy!
źródło: materiały prasowe

 

Efektywność wszystkich działań prospołecznych, edukacyjnych czy wspierających równość i inkluzję jest wyższa, jeśli są one planowane długofalowo. Wywieranie pozytywnego wpływu społecznego jest procesem, którego nie da się zastąpić jedną krótką kampanią. Wymaga zaangażowania oraz cierpliwości.

W ten sposób działa Fundacja BNP Paribas, która została powołana w 2006 r. i realizuje misję społeczną Banku BNP Paribas nieprzerwanie od 15 lat. Fundacja prowadzi i wspiera nowatorskie inicjatywy w dziedzinie solidarności społecznej, edukacji i kultury. Dba o to, aby jej działania były inspirujące i tworzyły warunki stymulujące rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Wspieranie pozytywnych zmian społecznych to jeden z czterech filarów odpowiedzialności Banku BNP Paribas. Wypływa bezpośrednio ze Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju, która stanowi integralną część strategii biznesowej. Działania Fundacji BNP Paribas są również wkładem banku w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).

Piętnaście lat działań Fundacji BNP Paribas najlepiej podsumowują liczby:

• 24 mln zł przekazanych na wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z mniejszych miejscowości w ramach programu stypendialnego Klasa,

• 416 stypendystów, którzy otrzymali wsparcie w ramach programu Agrotalenty dla zdolnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12126

Wydanie: 12126

Spis treści
Zamów abonament