Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na budowach praca dalej wre

26 listopada 2021 | Nieruchomości | Adam Roguski
źródło: materiały prasowe

Popyt na mieszkania nadal jest tak silny, że deweloperzy inwestują w kolejne projekty – mówi Jarosław Jędrzyński, analityk portalu Rynekpierwotny.pl.

 

Dane GUS za wrzesień i październik pokazały niższe wartości wobec poprzednich miesięcy, jeśli chodzi o liczbę mieszkań w rozpoczynanych przez deweloperów projektach, choć trzeba pamiętać, że mówimy o wyjątkowo rozgrzanym sezonie budowlanym. Jak interpretować te dane?

Październikowe dane GUS nie zaskoczyły, wciąż pozostają na wysokich poziomach – znacznie powyżej średniej z ostatnich lat. Szczególnie optymistycznie wygląda liczba mieszkań z uzyskanymi pozwoleniami na budowę, ale i liczba lokali w rozpoczynanych projektach – a to fundamentalne dla bieżącej koniunktury inwestycyjnej pozycje gusowskich statystyk. Brak też jakichkolwiek sygnałów pogorszenia czy odwrócenia tej tendencji.

Październik okazał się kolejnym miesiącem potwierdzającym imponującą odporność inwestycyjnego segmentu mieszkaniówki na pojawiające się kolejne utrudnienia, jak choćby coraz gorszą sytuację na rynku materiałów budowlanych – negatywnego przełożenia jak na razie w statystykach urzędowych nie widać.

W tej sytuacji trudno wręcz uwierzyć w utrzymującą się nieubłaganie nierównowagę popytowo-podażową, ale ona jest faktem, nie słabnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12126

Wydanie: 12126

Spis treści
Zamów abonament