Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Promujemy ścieżkę integralnego rozwoju

26 listopada 2021 | CSR- Pomagamy!

Rozmowa z kardynałem Peterem Turksonem o dialogu Kościoła z biznesem

 

Wiara w to, że wycofanie z rynku plastikowych sztućców i słomek wpłynie na zatrzymanie katastrofy, którą przynosi nam globalny kryzys przyrodniczy, jest zakrojoną na szeroką skalę manipulacją ze strony wielkich koncernów. Z jednej strony należy się zatem zgodzić ze sceptykami klimatycznymi, którzy słusznie dostrzegają w tej materii wiele nieprawidłowości. Z drugiej jednak strony zaprzeczanie istnieniu globalnego kryzysu przyrodniczego jest dla świata niewspółmiernie groźniejsze. Stoimy zatem przed dwoma wielkimi wyzwaniami – musimy edukować i prezentować skutki naszej niepohamowanej konsumpcji oraz robić to mądrze i skutecznie. Wielką rolę może w tym procesie odegrać Kościół katolicki i organizacje społeczne, takie jak Caritas.

Kościół ma wciąż największy mandat moralny w zakresie wielu życiowych dylematów etycznych. Do tej kategorii należy również kwestia kryzysu przyrodniczego, w tym klimatycznego, którego przyczyną są zarówno niewłaściwie działające struktury, jak i nasze indywidualne decyzje. Decyzje te zaś podejmujemy zawsze w oparciu o jakiś kompas moralny. Warto przyjrzeć się temu, co do powiedzenia na temat globalnego kryzysu przyrodniczego ma Stolica Apostolska. Zapraszamy zatem do wywiadu z kardynałem Peterem Turksonem, prefektem watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, w którym poruszony został temat...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12126

Wydanie: 12126

Spis treści
Zamów abonament