Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekoenergetyka wchodzi do gry

26 listopada 2021 | Ekonomia i rynek
Prezes Urzędu Dozoru Technicznego dr inż. Andrzej Ziółkowski
źródło: materiały prasowe
Prezes Urzędu Dozoru Technicznego dr inż. Andrzej Ziółkowski

Wodór – bezbarwny, bezwonny, najpowszechniejszy pierwiastek chemiczny we wszechświecie – może stać się kluczem do rewolucji, która zmieni nasze podejście do energii i przeorganizuje praktycznie wszystkie branże gospodarki. Artykuł przygotowany przez Urząd Dozoru Technicznego

 

Transformacja energetyczna, której jesteśmy obecnie nie tylko świadkami, ale i uczestnikami, ma zapewnić nam przyszłość w sposób bezemisyjny. Jednocześnie ma uwzględnić stabilne zasilanie niezależne od wyczerpujących się coraz bardziej zasobów naturalnych Ziemi.

Zadanie to byłoby z pewnością o wiele łatwiejsze, gdybyśmy posiadali uniwersalny sposób na akumulację energii. Przyszły sposób magazynowania energii powinien być tańszy i bardziej ekologiczny od standardowych akumulatorów czy baterii, skalowalny, elastyczny i mogący służyć wielu branżom gospodarki. To skłania do twierdzenia, że właśnie wodór może być poszukiwanym „świętym Graalem" energetyki.

Sam wodór nie jest niczym nowym (właściwie jest to najstarszy pierwiastek we wszechświecie), ale sposób jego wykorzystania zmienia się bardzo dynamicznie. Urząd Dozoru Technicznego angażuje się w te zmiany od samego początku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12126

Wydanie: 12126

Spis treści
Zamów abonament