Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracownicy Alior Banku dbają o środowisko

26 listopada 2021 | CSR- Pomagamy!
Pracownicy Alior Banku z Rzeszowa na co dzień korzystają z butelek filtrujących wielokrotnego użytku i toreb materiałowych. Każdego dnia, małymi krokami zmieniają swoje przyzwyczajenia na lepsze.
źródło: materiały prasowe
Pracownicy Alior Banku z Rzeszowa na co dzień korzystają z butelek filtrujących wielokrotnego użytku i toreb materiałowych. Każdego dnia, małymi krokami zmieniają swoje przyzwyczajenia na lepsze.

Posadzili 10 560 drzew i krzewów, zebrali ponad 250 worków śmieci, przekazali schroniskom 225 kg karmy dla zwierząt. W ramach rywalizacji pokonali prawie 11 500 km. Tak przebiegał Eco Challenge. Wzięło w nim udział nieco ponad 600 osób. To pomysł pracowników Alior Banku na integrację, kształtowanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska.

 

Choć impulsem do rozpoczęcia tej ekoinicjatywy był Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, to okazała się ona na tyle angażująca, że trwa do dziś i dołączają do niej kolejne zespoły. Dzięki niej pracownicy Banku oddolnie zaangażowali się w proekologiczne aktywności dla swoich lokalnych społeczności, często włączając w akcję swoje rodziny, a nawet klientów! Po udanej misji nominują do wyzwania kolejne zespoły.

Mając na uwadze wyzwania klimatyczne, z jakimi przychodzi nam się mierzyć, każdy powinien czuć indywidualną i zbiorową odpowiedzialność za środowisko naturalne. W obecnej rzeczywistości zaangażowanie społeczne oraz odpowiedzialność biznesu to nie jest już działanie warte rozważenia, ale obowiązek wobec klientów, partnerów i społeczeństwa.

Tę potrzebę doskonale rozumie Alior Bank. Organizacja na początku 2021 roku wyraźnie podkreśliła w swojej zaktualizowanej strategii biznesowej „Więcej niż bank", że dbałość o środowisko naturalne jest dla Spółki kluczowa. Dlatego ekologia została wpisana jako czwarty filar strategii, która wskazuje najważniejsze kierunki rozwoju Alior Banku na najbliższe lata. Bank nie tylko konsekwentnie wdraża proekologiczne produkty, ale chce także wzmacniać świadomość ekologiczną klientów i pracowników.

Wyzwanie przyjęte!

Popularna już na całym świecie forma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12126

Wydanie: 12126

Spis treści
Zamów abonament