Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Berlin zerwie z gazem z Rosji?

26 listopada 2021 | Ekonomia i rynek | Iwona Trusewicz
źródło: Rzeczpospolita

Rewolucja w niemieckiej energetyce jest o krok. Nowy rząd stawia na OZE, dywersyfikację dostaw i nadrzędność prawa energetycznego Unii. O Nord Stream 2 nie ma w umowie koalicyjnej ani słowa.

 

Koalicja Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) w środę przedstawiła liczącą 177 stron umowę koalicyjną. Dokument precyzuje m.in., co nowy rząd chce osiągnąć w energetyce kraju i jak zamierza zmienić politykę energetyczną własną i Unii. Według umowy w Niemczech królować będzie energetyka odnawialna.

W 2023 r. w życie wejdą przepisy nakładające obowiązek montażu fotowoltaiki na nowych budynkach. Jako pierwsza takie regulacje wprowadza Dolna Saksonia. Władze landu ustanowiły obowiązek montażu paneli na nowych budynkach niemieszkalnych, których dach ma powierzchnię większą niż 75 mkw.

Pełną parą do OZE

Panelami będzie trzeba...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12126

Wydanie: 12126

Spis treści
Zamów abonament