Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uproszczona restrukturyzacja receptą dla firm

26 listopada 2021 | Poradnik dla podatników | Konrad Radwan

Od 1 grudnia wejdą w życie nowe reguły do prawa restrukturyzacyjnego. Promują one rzetelnych dłużników, odpowiedzialnie podchodzących do kwestii restrukturyzacji zadłużenia oraz profesjonalnie przygotowujących się do postępowania. Przyjęcie innej postawy zwiększy szanse na fiasko restrukturyzacji.

 

Covid-19 poważnie wpłynął na gospodarkę, chwiejąc jej stabilnymi podstawami, zrywając łańcuchy dostaw oraz wprowadzając niespotykaną wcześniej dawkę niepewności w prowadzeniu biznesu. Kryzys co prawda stworzył bezprecedensowe szanse na rozwój niektórych branż, jednak inne pogrążył w chaosie. I w tym drugim przypadku nie chodzi tylko o sektory bezpośrednio dotknięte restrykcjami sanitarnymi, ale też o całe obszary rynku w mniejszym bądź większym stopniu współpracujące z firmami objętymi lockdownami. Z pomocą takim firmom przychodzi prawo restrukturyzacyjne.

Czas to pieniądz

Powrót do dobrej kondycji ekonomicznej w sposób przewidziany przez prawo restrukturyzacyjne można osiągnąć tylko wówczas, gdy właściwie dobierze się środki zaradcze i zastosuje się je na czas. Wydaje się, że ustawodawca coraz lepiej rozumie te uwarunkowania.

Najlepszym dowodem na prawdziwość postanowionej tezy są dwa wydarzenia: wprowadzenie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego oraz znowelizowanie prawa restrukturyzacyjnego ustawą, która wejdzie w życie już 1 grudnia 2021 r. W obu przypadkach chodzi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12126

Wydanie: 12126

Spis treści
Zamów abonament