Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rola kancelarii prawnych na rynku nieruchomości mocno wzrosła

17 grudnia 2021 | Nieruchomości | Adam Roguski
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe

To kancelarie często koordynują całe skomplikowane transakcje – mówią Andrzej Pośniak i Michał Mieciński z CMS.

Przeciętny czytelnik w życiu zapewne ma do czynienia z zakupem lub sprzedażą mieszkania, co zazwyczaj oznacza spotkanie się stron transakcji u notariusza. Jaka jest rola kancelarii prawnych przy transakcjach związanych z nieruchomościami komercyjnymi?

ANDRZEJ POŚNIAK: Krótko mówiąc, transakcje na tak skomplikowanym rynku jak nieruchomości komercyjne bez prawników nie doszłyby do skutku. W przypadku dużych transakcji liczba wątków, które pojawiają się na etapie procesu transakcyjnego, oraz mnogość scenariuszy, które mogą zmaterializować się w przyszłości i na które trzeba się przygotować, jest tak duża, że wymaga wsparcia ekspertów z różnych dziedzin, w tym prawników.

MICHAŁ MIECIŃSKI: W przypadku nieruchomości komercyjnych każda transakcja jest inna, a co więcej, z roku na rok procesy są coraz bardziej skomplikowane. Stopień złożoności, wielość wątków i liczba stron uczestniczących są na tyle duże, że obecnie przy największych transakcjach dla jednego klienta pracują jednocześnie nie tylko różne departamenty jednej kancelarii w wielu jurysdykcjach, ale wręcz kilka kancelarii prawnych, a liczba zaangażowanych prawników to nierzadko kilkadziesiąt osób.

Dodatkowo, na przestrzeni lat rola kancelarii mocno ewoluowała: poszerzył się zakres świadczonych usług oraz oczekiwań klientów. Obecnie nasza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12144

Wydanie: 12144

Spis treści

Reklama

Prawo i biznes

Zamów abonament