Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfryzacja zmienia reguły gry

17 grudnia 2021 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita

Pandemia zwiększa tempo technologicznych przemian w gospodarce i życiu społecznym. Obserwujemy boom na przenoszenie handlu do sieci, zmiany w modelu pracy i edukacji, a także cyfrową rozrywkę.

 

W pierwszych miesiącach obowiązywania obostrzeń związanych z pandemią gospodarka cyfrowa w Polsce wzrosła o ponad 18 proc., czyli 2,5-krotnie szybciej niż średnio w latach 2017–2019 – wynika z danych firmy McKinsey. Odsetek osób, które skorzystały z co najmniej jednej usługi internetowej, wzrósł z 66 proc. przed pandemią do 78 proc. obecnie. W całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej przybyło prawie 12 mln nowych użytkowników usług online.

Potencjał jest wszędzie

Wyzwania związane z pandemią zmusiły ludzi do zmiany przyzwyczajeń i zachowań. Zakupy online zamiast stacjonarnych i płatności elektroniczne są już na porządku dziennym. Praca zdalna staje się normą, a nie ewenementem. Coraz częściej korzystamy z teleporad i mobilnych aplikacji. Przykładem może być uruchomiona w maju 2021 r. przez Centrum e-Zdrowia aplikacja mojeIKP, która po sześciu miesiącach ma już 1,9 mln użytkowników. Jak na drożdżach rośnie rynek cyfrowej rozrywki,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12144

Wydanie: 12144

Spis treści

Reklama

Prawo i biznes

Zamów abonament