Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podążają śladami Redaktora

17 grudnia 2021 | Kraj | Marek Kozubal
Jerzy Giedroyc (1906–2000) był wydawcą, publicystą, politykiem  i działaczem emigracyjnym. W 1946 r. założył we Francji Instytut Literacki,  w którym wydawał m.in. miesięcznik „Kultura”
autor zdjęcia: Piotr Wójcik
źródło: Agencja Gazeta
Jerzy Giedroyc (1906–2000) był wydawcą, publicystą, politykiem i działaczem emigracyjnym. W 1946 r. założył we Francji Instytut Literacki, w którym wydawał m.in. miesięcznik „Kultura”

W piątek w południe poznamy laureatów XXI edycji Nagrody „Rzeczpospolitej" im. Jerzego Giedroycia.

Nagroda jest przyznawana za pogłębianie dialogu między narodami Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku kapituła nominowała dziewięć osób, które rozwijają myśl redaktora „Kultury" i twórcy Instytutu Literackiego w Paryżu.

Nominowani zostali: prof. UMCS w Lublinie Iwona Hofman – badaczka „Kultury"; Wiera Meniok i Fundacja Muzeum i Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu; Maria Kałamajska-Saeed – historyk sztuki, prof. Instytutu Sztuki PAN; Marek Kuchciński, były marszałek Sejmu, inicjator cyklu konferencji „Europa Karpat"; Andżelika Borys ze Związku Polaków na Białorusi, która przebywa teraz w więzieniu; Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku; Andrzej Poczobut – dziennikarz i działacz polonijny na Białorusi, przebywa w więzieniu; Maria Kalesnikawa – białoruska działaczka polityczna, jedna z liderek opozycji, również jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12144

Wydanie: 12144

Spis treści

Reklama

Prawo i biznes

Zamów abonament