Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Istotny jest okres trwania najmu

17 grudnia 2021 | Poradnik prawny RZ | Maciej Jakubowski

Dla uniknięcia ewentualnych wątpliwości w treści wypowiedzenia umowy warto dla pewności wskazać postanowienie, na podstawie którego to następuje.

 

Umowa najmu lokalu należy do jednej z najpowszechniej spotykanych umów w obrocie gospodarczym. Mimo to jej wykonywanie nastręcza w praktyce wiele problemów, z których duża część wynika z braku świadomości przedsiębiorców co do obowiązujących przepisów. Może się okazać, że przedsiębiorca nie będzie uprawniony do jednostronnego wypowiedzenia podpisanej umowy.

Umowa najmu lokalu stanowi często jedną z pierwszych umów podpisywanych wraz z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Chociaż część biznesu przeniosła się do internetu, to nadal w wielu branżach odpowiedni lokal, w dobrej lokalizacji, może okazać się kluczem do przyszłego sukcesu. Często jednak bywa tak, że podpisując umowę, przedsiębiorcy lekceważą postanowienia dotyczące ewentualnego zakończenia wynajmu. Takie podejście może w przyszłości uniemożliwić rozwiązanie umowy we wcześniejszym czasie.

Ważny jest czas

Pierwszorzędną kwestią dla możliwości wypowiedzenia umowy najmu jest ustalenie okresu, na jaki została ona podpisana. Umowa najmu może być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12144

Wydanie: 12144

Spis treści

Reklama

Prawo i biznes

Zamów abonament