Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

KCI SA i Pluralis B.V. podpisały umowę

17 grudnia 2021 | Ekonomia i rynek

KCI SA i Pluralis B.V., strategiczny inwestor medialny z siedzibą w Amsterdamie, zawarły zapowiadaną pod koniec listopada umowę. Pluralis B.V. kupił w ten sposób 40 proc. udziałów w Gremi Media SA, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej" i „Parkietu".

 

Sfinalizowanie umowy i przejęcia udziałów przez międzynarodowy holding medialny Pluralis B.V. otwiera mediom Gremi SA dostęp do nowoczesnych technologii, podnosząc ich atrakcyjność i konkurencyjność na polskim rynku medialnym.

KCI SA poinformowała, że sfinalizowanie umowy zapowiadanej w komunikatach giełdowych z końca listopada „oznacza skuteczne zamknięcie transakcji zapewniającej dywersyfikację struktury własnościowej Gremi Media SA. Jest to wypełnienie zapisów obowiązującej strategii KCI". Jak przypomniano, „Pluralis B.V. to silny i aktywny inwestor. Jego udziałowcami są King Baudouin Foundation, wiodąca belgijska firma medialna Mediahuis, fundacja Tinius Trust oraz globalny fundusz medialny Media Development Investment Fund (MDIF)".

Na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12144

Wydanie: 12144

Spis treści

Reklama

Prawo i biznes

Zamów abonament