Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rosyjskie wizyty przyjaźni berlińskiego policjanta

16 listopada 2022 | Świat | Piotr Jendroszczyk

Niemiecka skrajna prawica jest coraz częściej prorosyjska, czego dowodem jest ujawniony właśnie skandal w stołecznej policji.

Policja w Berlinie zainteresowała się swym pracownikiem Michaelem B. w chwili, gdy otrzymała od kontrwywiadu zdjęcia, z których wynikało, że odbywał prywatne podróże na Białoruś i do Rosji. Powinien je zgłaszać przełożonym, czego jednak nie czynił. Wkrótce wyszło na jaw, czym zajmował się Michael B. – informacje na ten temat podały publiczna telewizja ARD oraz tygodnik „Die Zeit” we współpracy z niezależnym rosyjskim portalem „Meduza”.

Michael B. jest sympatykiem separatystów, którzy przy pomocy Kremla walczyli o przyłączenie ukraińskiego Donbasu do Rosji i stąd jego podróże do przyjaciół w Rosji i na Białorusi. Nie czynił tajemnic ze swych sympatii, umieszczając posty na stronie rasistowskiej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12421

Wydanie: 12421

Spis treści
Zamów abonament