Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kant na nieboszczyka i szybkę z internetu

16 listopada 2022 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
źródło: Rzeczpospolita

Sfingowane wypadki drogowe, fałszowanie dokumentacji medycznej, a nawet fikcyjne zgony – w ten sposób oszuści próbują wyłudzać odszkodowania.

W zeszłym roku w Polsce wykryto 25,6 tys. przypadków wyłudzeń odszkodowań i świadczeń na kwotę 442 mln zł. Rok wcześniej odnotowano 23,2 tys. takich przestępstw o wartości 401 mln zł.

Z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń wynika, że ponad 4,5 tys. przypadków wykrytych w zeszłym roku prób wyłudzeń dotyczyło ubezpieczeń na życie. Ich łączna wartość sięgnęła 34 mln zł. Najwięcej oszustw dotyczyło zawyżania kosztów leczenia i operacji. Co roku wykrywanych jest też kilkaset fałszywych zawiadomień o śmierci ubezpieczonego.

W ubezpieczeniach majątkowych najczęstsze oszustwa dotyczą wyłudzeń z komunikacyjnych polis OC i AC. Nieuczciwi klienci sięgają tu po zawyżanie kosztów szkód, próbują uzyskać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12421

Wydanie: 12421

Spis treści
Zamów abonament