Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

ANDRZEJ DANILUK

24 stycznia 1998 | Ekonomia | CG

ANDRZEJ DANILUK

Miniony tydzień przyniósł kolejną porcję istotnych dla giełdy informacji. Spłynęły tradycyjnie publikowane i tradycyjnie słabe miesięczne wyniki spółek. Również tradycyjnie w tym okresie dobrze wypadła branża komputerowa, obroniły się także w większości banki, na co warto zwrócić uwagę w kontekście systematycznego wzrostu względnej siły tej branży w stosunku do rynku w okresieostatnich 8 miesięcy. Zzagranicy dotarł do nas ożywczy powiew, wywołany piątkową zapowiedzią japońskiego rządu walki o utrzymanie gospodarczej pozycji tego kraju. Niemniej, jak należało się spodziewać, optymizmu związanego z tą zapowiedzią starczyło zaledwie na 2-3 dni, po czym nastąpiły kolejne spadki zachodnich indeksów, wskazujące na utrzymującą się wciąż ich słabość.

Do zachodu mamy najwyraźniej pecha (przypomnijmy sobie choćby nagłe zahamowanie na początku roku w wyniku informacji ze świata dobrze zapowiadającego się wzrostu) , bowiem u nas mówić można o postępującej powoli poprawie. Sprzyjać jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament