Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bądźcie apostołami roku 2000

24 stycznia 1998 | Papież na Kubie | MT
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

KUBA

Jan Paweł II w lepszej formie

Bądźcie aktorami historii

FOT. (C) AP

OD NASZEJ SPECJALNEJ WYSŁANNICZKI Z HAWANY

W piątek w oddalonym 600 km od Hawany mieście Camaguey Ojciec Święty odprawił mszę, podczas której zaapelował do młodzieży, aby "otworzyła Jezusowi drzwi swoich serc". W liście skierowanym do młodych skrytykował sankcje gospodarcze nałożone na Kubę przed 37 laty przez Stany Zjednoczone. Embarga ekonomiczne zawsze są godne potępienia, ponieważ uderzają w najbardziej potrzebujących - stwierdził papież. W przeddzień watykański sekretarz stanu, Angelo Sodano, wręczył wiceprezydentowi Kuby Carlosowi Lagemu list z apelem do władz kubańskich o uwolnienie wszystkich więźniów politycznych - poinformował w Hawanie rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls. Liczbę więźniów politycznych na Kubie szacuje się na 478.

- Bez przyjaźni - napisał Jan Paweł II w przesłaniu rozdanym kubańskiej młodzieży po mszy - się ubożeje. - Bez poświęcenia nie ma szczerej przyjaźni, kraju z przyszłością, autentycznej religii. Mogłem podziwiać ze wzruszeniem wierność wielu z was wobec wiary, przekazanej wam przez dorosłych - pisał. Jednak powszechny kryzys tożsamości dotknął także tę wyspę. Są młodzi, którzy nie widzą sensu życia, pojawia się zjawisko relatywizmu, skłonność do podporządkowania się ideałom społeczeństwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament