Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gest umarł

24 stycznia 1998 | Plus Minus | EB

O etyce polityków

Gest umarł

EWA BERBERYUSZ

Tegorocznym Człowiekiem Roku tygodnika "Wprost" został, jak wiadomo, Marian Krzaklewski. Feta jak zwykle ogromna w "Victorii", jadła i napoju jak zwykle w bród. Obecne novum tej tradycyjnej już imprezy stanowiło kosztowne trofeum dla jubilata. Był nim mercedes najnowszej generacji. Granatowy i śliczny, stał na podium, owity wstążkami, i kusił. Novum stanowiło też pochodzenie daru. Ufundował go, jak się dowiedzieliśmy, nie tygodnik "Wprost", ale handlowiec i miliarder, Sobiesław Zasada, przedstawiciel firmy Mercedes-Benz na Polskę.

A więc prywaciarz. Rzecz została natychmiast opisana przez prasę i poddana pod osąd społeczny -- czy godzi się człowiekowi o władzy de facto państwowej, jakim jest Marian Krzaklewski, przyjmować tak drogie prezenty od przedsiębiorcy działającego wnaszym kraju?

Obdarowany wiedział już nieco wcześniej o podarunku i nawet wspomniał przez radio, że przekaże go na cele dobroczynne, co oczywiście zamykałoby problem. (Jeżeli tak uczyni, sprawa upada. )

Aliści gdy przyszło jednak co do czego; gdy w blasku fleszy Krzaklewski obejrzał sobie owo cacko, otworzył maskę, zajrzał do środka (nie wsiadł:...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament