Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

24 stycznia 1998 | Ekonomia | PH

TYDZIEŃ NA RYNKU AKCJI 16. 01. -23. 01. 1998

Informacje

Tydzień na rynku akcji

Niby trochę lepiej

KOMENTARZ

PAWEŁ HOMIŃSKI

Po poniedziałkowym optymizmie rynek akcji przez kolejne dni obsuwał się, by ostatecznie zamknąć tydzień na poziomie minimalnie wyższym niż w ubiegły piątek. Lepsze niż na giełdzie nastroje panowały na rynku pieniężnym i walutowym, gdzie obecność inwestorów zagranicznych jest widoczna zdecydowanie bardziej niż na rynku akcji. Nieśmiałe sygnały z poprzedniego tygodnia znalazły potwierdzenie w zainteresowaniu bonami skarbowymi na przetargu poniedziałkowym (zagraniczny popyt wart 500 mln zł, z tego kupiono prawdopodobnie połowę) , a następnie w aprecjacji złotego na foreksie, gdzie po raz pierwszy od kilku miesięcy doszło do interwencji banku centralnego.

Wielokrotnie już wspomniano o tym, że z reguły zainteresowanie "zagranicy" bonami skarbowymi występuje jednocześnie (lub niewiele ją poprzedza) z akumulacją akcji na rynku giełdowym. Było tak m. in. na wiosnę 1995 r. , czy w styczniu 1996 r. Jednak zachowałbym ostrożność w wyciąganiu wniosków co do dalszego rozwoju wydarzeń na giełdzie na podstawie zachowania rynku obligacji i bonów. Obecną sytuację w skali globalnej charakteryzuje ogólna awersja do podejmowania ryzyka inwestycyjnego, a za takie uważane jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament