Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie przelewać, ale zatrzymywać

24 stycznia 1998 | Nauka i Technika | KF

ZBIORNIKI WODNE

Najdłuższe inwestycje w kraju

Nie przelewać, ale zatrzymywać

KRYSTYNA FOROWICZ

Po 2000 r. przewiduje się zakończenie budowy kilku ważniejszych zbiorników wodnych. Umożliwią przyrost retencji o 0,5 mld m sześc. Na realizację tego programu konieczne jest wydatkowanie z budżetu państwa ponad 2,6 mld zł (w poziomie cen z 1998 r.) - powiedziała "Rz" Krystyna Czerniewska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Eksploatacji Wód w Ministerstwie Ochrony Środowiska.

W tym roku na dokończenie budowy zbiornika w Świnnej Porębie - jest to jedna z najdłuższych inwestycji w Polsce - przeznaczono 40 mln zł. Ministerstwo Ochrony Środowiska zadeklarowało, że w 1999 r. kwota na tę inwestycję będzie dwukrotnie wyższa. Na modernizację zbiorników w Tresnej i Czańcu, w dorzeczu górnej Wisły, przeznaczono odpowiednio 16,6 i 19 mln zł. Środki te pochodzą z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Sekretarz stanu w resorcie ochrony środowiska, Radosław Gawlik zwrócił się do posłów na posiedzeniu Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska o przedstawienie - podczas czytania ustawy budżetowej - wniosku o finansowanie, jako przedsięwzięć centralnych, budowy stopni wodnych w górnym biegu Wisły. Wiceminister argumentował, że zaniechanie ukończenia regulacji górnej Wisły spowoduje konieczność wielomilionowych nakładów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament