Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

24 stycznia 1998 | Świat | MW

DZIEŃ NA Ś WIECIE

Informacje

Niższa izba rosyjskiego parlamentu zwróciła się w piątek do prezydenta Borysa Jelcyna i premiera Wiktora Czernomyrdina o opracowanie "narodowego programu przeciwdziałania rozszerzeniu NATO". Powiększenie paktu zagraża, według deputowanych, interesom Rosji i jej bezpieczeństwu. Uchwałę w sprawie przyjęcia apelu, zaproponowaną przez istniejącą od dłuższego czasu Grupę Anty-NATO, parlamentarzyści przyjęli 247 głosami spośród 450 deputowanych. Do grupy zdeklarowanych przeciwników NATO należy już 300 posłów z wszystkich frakcji poza "Jabłokiem" kierowanym przez Grigorija Jawlińskiego. W opinii ministra obrony, Igora Siergiejewa, proces poszerzenia NATO na wschód uniemożliwia ratyfikację układu o redukcji broni strategicznych. -- Mam nadzieję, że START-II zostanie ratyfikowany, jednak wymaga do czasu i starań -- powiedział na konferencji prasowej. (DPA, PAP)

Na dwa miesiące przed spodziewanym głosowaniem w Senacie nad przyjęciem Polski, Czech i Węgier do NATO, oponenci poszerzenia powiadomili o swym programie publicznych wystąpień w największych miastach, jak Nowy Jork, Boston, Chicago, Atlanta, Seattle, San Francisco, Los Angeles itp. Od 26 stycznia do 19 lutego spotykać się będą z przedstawicielami życia publicznego, by pozyskać ich dla swych racji. Kampanię organizują ugrupowania znane z lewicowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament