Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

24 stycznia 1998 | Publicystyka, Opinie | BW BS

LISTY

Informacje

Rada wątpliwych decyzji

Redaktor Bożena Wawrzewska rozpaliła moją ciekawość. Chciałbym otóż zobaczyć powszechnie dostępne i pełne sprawozdanie finansowe z działalności spółki wydającej "Rzeczpospolitą", generującej -- jak się domyślam -- potężne zyski. Apetyt mój spowodował komentarz "Rada wątpliwych decyzji" ("Rzeczpospolita" z 16 stycznia br. ). Skoro bowiem autorka krytykuje Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za niepodawanie do publicznej informacji kondycji finansowej spółek aplikujących o koncesje telewizyjne, nie ma, jak sądzę, nic do ukrycia w sprawie własnej firmy, także działającej na rynku mediów.

My tych danych nie podajemy zobowiązani klauzulą poufności nałożoną na KRRiT -- organ konstytucyjny -- przez wnioskodawców. Jednakże wbrew temu, co pisze red. Wawrzewska, uzasadnienie do każdej decyzji Rady, w szczególności do decyzji koncesyjnych, jest powszechnie dostępne, także dziennikarzom "Rz", którzy mają ochotę się z nimi zapoznać. Wgląd w całość dokumentacji, także finansowej, mają natomiast wszystkie zainteresowane strony danego postępowania koncesyjnego.

Tryb i sposób udzielania koncesji szczegółowo określa ustawa o radiofonii i telewizji. Decyzje te weryfikować mogą wyłącznie sądy. Tam zwrócić się może każda...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament