Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tytuł honorowy

24 stycznia 1998 | Plus Minus | MR

LISTY Z PLACOWKI

Tytuł honorowy

Niedawno usłyszana w radio wiadomość: na skutek protestów działaczy obrony praw dziecka wielka firma meblowa zerwała kontrakty z przedsiębiorstwami w jednym z krajów azjatyckich, zatrudniającymi dzieci. Jest to wzorcowy przykład spektakularnego zakłamania. Ikea zacznie zamawiać meble gdzie indziej, zapewne w jakimś bogatszym kraju, gdzie dzieci ani nie muszą, ani nie mogą pracować. A co z dziećmi? Przecież nikt nie pośle ich do szkoły. Można się spodziewać, że poziom życia rodzin tych dzieci, i tak minimalny, jeszcze się zmniejszy.

Ale w świat poszła triumfalna wiadomość, a o dzieciach zapomniano. Praca dzieci jest hańbą dla cywilizowanego świata, ale w ten sposób nie rozwiązano przecież problemu, a tylko go zepchnięto -- z miłym odczuciem moralnym.

W nadchodzący poniedziałek Konferencja Biskupów Niemieckich otrzyma list od papieża Jana Pawła II. List nie zdążył jeszcze zostać wysłany, a już wzburzył całe Niemcy. Trzech...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament