Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekompensaty za pozostawione mienie

24 stycznia 1998 | Prawo | NI

ZABUŻANIE

Co się zmienia

Rekompensaty za pozostawione mienie

Rozporządzenie Rady Ministrów z 13 stycznia 1998 r. w sprawie sposobu zaliczania wartości nieruchomości pozostawionych za granicą na pokrycie ceny sprzedaży nieruchomości lub opłat za użytkowanie wieczyste oraz sposobu ustalania wartości tych nieruchomości

Ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami w zasadzie bez zmian przejęła z ustawy z 29 kwietnia 1985 r. o gospodarce gruntami i wywłaszczaniu nieruchomości unormowania dotyczące rekompensat dla zabużan za majątek pozostawiony na tych ziemiach II Rzeczypospolitej, które w 1945 r. znalazły się na terytorium byłego ZSRR. Różnią się natomiast od poprzednich szczegółowe unormowania dotyczące związanej z tym procedury - sposobu zaliczania wartości tego majątku na poczet nieruchomości kupowanych od państwa oraz sposobu wyceny pozostawionych nieruchomości.

Określa je rozporządzenie Rady Ministrów z 13 stycznia 1998 r. w sprawie sposobu zaliczania wartości nieruchomości pozostawionych za granicą na pokrycie ceny sprzedaży tych nieruchomości lub opłat za użytkowanie wieczyste oraz sposobu ustalania wartości tych nieruchomości (Dz. U. nr 9, poz. 32), które drukujemy niżej. Zacznie ono obowiązywać 5 lutego.

Właściciele nieruchomości pozostawionych za obecną wschodnią granicą mieli na podstawie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament