Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

24 stycznia 1998 | Gazeta | JK

USA

Skandal w Białym Domu

Informacje

Skandal w Białym Domu

Kobiety prezydenta

USA

Dokończenie 1

Prawdą jest, że Tripp rozmowy nagrywała w swoim domu (w stanie Maryland) , w którym rejestrowanie rozmowy telefonicznej bez wiedzy rozmówcy jest nielegalne. Ale w tym przypadku obowiązywać będzie prawo federalne, które takich nagrań nie zakazuje.

Prokurator Starr odpowiednio się jednak zabezpieczył, polecając FBI umieścić w ubraniu Lindy Tripp ukryty mikrofon. Tripp nagrała czterogodzinną rozmowę z Moniką Lewinsky w hotelu w stanie Virginia, w którym potajemne nagrania nie są zakazane i mogą służyć jako dowód w sądzie. Nie jest jasne, czy potwierdzą się pogłoski, jakoby Starr miał zarejestrowane na automatycznej sekretarce telefonu Moniki Lewinsky nagrania samego prezydenta, który rzekomo miał jej mówić: "Zaprzeczaj, zaprzeczaj, zaprzeczaj".

Tymczasem Starr wydał nakaz przesłuchania osobistej sekretarki prezydenta Betty Currie, którą jakoby miała odwiedzać w Białym Domu Monica Lewinsky, kiedy pracowała już w Pentagonie. Otoczenie prezydenta sugeruje, że to właśnie Currie sprawiła, iż wpływowi przyjaciele...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament