Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystko w cenie biletu

24 stycznia 1998 | Sport | KR
źródło: Nieznane

ALPEJSKI PŚ KOBIET

ALPEJSKI PŚ: Szwajcar Didier Cuche wygrał sprinterski bieg zjazdowy w Kitzb?hel

Wszystko w cenie biletu

Didier Cuche z zapałem w oczach dowiózł swe szczęście do mety FOT. (C) REUTERS

Pierwszą z czterech konkurencji alpejskiego Pucharu Świata w Kitzb?hel był bieg zjazdowy, rozegrany w dwóch przejazdach na skróconej trasie Streif. Wygrał Szwajcar Didier Cuche, a za nim byli dwaj Francuzi Nicolas Burtin i Jean-Luc Cretier.

Od razu powiedzmy, że nazywanie takiego zjazdu sprinterskim jest mylące z wielu powodów. Przede wszystkim, kto widział sprint na dystansie 2,2 km pomnożonym przez dwa? Najlepszym jeden przejazd zajmuje sporo ponad minutę. To ciężka harówka na śnieżnych wybojach, rozłożona na dwie raty, i trzeba zobaczyć z bliska parujące plecy zjazdowca na mecie, by docenić, co robi dla producentów sprzętu, organizatorów i wreszcie dla siebie.

Dziesiąta rano w Kitzb?hel to pora, gdy ludzie od dawna są już na nogach i mają za sobą wybór, czy samemu jeździć na nartach, czy oglądać innych. Większość wybrała aktywne życie i trudno się temu dziwić. Pogoda była piękna, a ten piątkowy zjazd to jeszcze nie był fragment 58. Hahnenkamm-Rennen, zawodów, na których powinno się być, także ze względów towarzyskich. Nawet nagrody (300 tys. szylingów austriackich,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament