Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budżet 1998 uchwalony

24 stycznia 1998 | Kraj | DP
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

SEJM

Posłowie dokonali tylko niewielkich poprawek

Budżet 1998 uchwalony

Komentarz: budżet 1999 powinien być inny

Wicepremier Leszek Balcerowicz po głosowaniu powiedział, że jest to "budżet odpowiedzialności". Zapoczątkowuje proces uzdrawiania finansów publicznych. Na zdjęciu Henryk Goryszewski (AWS), przewodniczący Komisji Finansów Publicznych, i wicepremier Leszek Balcerowicz. FOT. JACEK DOMIŃSKI

Głosami klubów koalicyjnych AWS i UW Sejm uchwalił w czwartek ustawę budżetową na 1998 rok. Za przyjęciem budżetu głosowało 254 posłów, przeciwnych było 173, a 6 wstrzymało się od głosu.

W AWS nie wzięło udziału w głosowaniu 8 posłów KPN OP. W złożonym potem oświadczeniu stwierdzili, że jest to budżet SLD z niewielkim poprawkami Balcerowicz i nie realizuje wyborczych obietnic AWS. Nie zdążył na głosowanie premier Buzek wracający tego dnia z Rygi. Wszyscy pozostali głosowali - za. Podobnie w UW, w której nie głosowało jedynie 3 posłów. Kluby SLD i PSL były przeciw. Posłowie ROP wstrzymali się od głosu.

Po przesłaniu ustawy budżetowej do Senatu Izba ta będzie miała 20 dni na jej rozpatrzenie. Zajmie się tym najprawdopodobniej12 lutego. Przed ostatecznym głosowaniem Sejm uwzględnił jeden spośród 26 wniosków mniejszości. Dotyczył on obcięcia 9,8 mln zł z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament