Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odpowiedzialność prowadzącego skład celny

24 stycznia 1998 | Prawo | AG

SĄD NAJWYŻSZY

Potwierdzono wywóz towaru, który pozostał w kraju

Odpowiedzialność prowadzącego skład celny

Niejasność roli prowadzącego skład celny w postępowaniu przed organami celnymi nie przesądza o tym, że decyzja o wymiarze cła rażąco narusza prawo - stwierdził Sąd Najwyższy w wyroku z 21 stycznia.

Rozpatrywana sprawa dotyczyła właściciela składu celnego w Warszawie, który chciał wywieźć do Niemiec tekstylia, przechowywane uprzednio w jego składzie. W tym celu uzyskał od dyrektora Urzędu Celnego w Warszawie postanowienie o przekazaniu towaru do Urzędu Celnego w Rzepinie, gdzie miał być on odprawiony i wywieziony za granicę. Tak się jednak nie stało. Towar po drodze zaginął, a Urząd Celny w Rzepinie dokonał odprawy ostatecznej i wymierzył cło prowadzącemu skład. Przyczyną miał być fakt, iż towar nie dotarł do żadnego urzędu celnego, a podmiotem składającym wniosek o jego przekazanie do urzędu w Rzepinie i gwarantem dostarczenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1291

Spis treści
Zamów abonament