Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urodzony zwycięzca

02 stycznia 1999 | Sport | AŁ

TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI

Po raz drugi Martin Schmitt * Finał bez Polaków

Urodzony zwycięzca

ANDRZEJ ŁOZOWSKI

z garmisch-partenkirchen

Niemiec Martin Schmitt wygrał noworoczny konkurs skoków w Garmisch--Partenkirchen. Był to drugi konkurs rozgrywany w ramach 47. Turnieju Czterech Skoczni idrugie zwycięstwo młodego Niemca. Schmitt prowadzi w klasyfikacji łącznej turnieju, jest również pierwszy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polaków nie było w serii finałowej. Wojciech Skupień i Robert Mateja zakwalifikowali się do konkursu głównego, ale odpadli po pierwszej serii.

Martin Schmitt jest dzielny i wspaniały, przystojny i inteligentny -- to uzgodniły i opatrzyły pieczęciami niemieckie media, zanim zaczął się Turniej Czterech Skoczni. Do tych komplementów trzeba dodać jeszcze jedną zaletę, kto wie, czy nie najważniejszą w dzisiejszym sporcie: Schmitt jest urodzonym zwycięzcą. On nie nokautuje wcale przeciwników wielkimi odległościami, można powiedzieć, że utrzymuje z nimi stały kontakt, jest w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament