Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poniedziałek, godzina zero

02 stycznia 1999 | Gazeta | MS

ZDROWIE

Konflikt między lekarzami a kasami chorych zaostrza się

Poniedziałek, godzina zero

Związek Zawodowy Anestezjologów twierdzi, że pełnomocnicy kas chorych powinni odpowiedzieć za stworzenie zagrożenia życia i zdrowia pacjentów. Wystąpienia do prokuratury z takim samym doniesieniem, ale skierowanym przeciw lekarzom, nie wykluczają ci, którzy odpowiadają za organizację ochrony zdrowia. Do poniedziałku pacjenci, którzy będą musieli być zoperowani, mogą liczyć na opiekę anestezjologa.

Konflikt między anestezjologami a kasami chorych i resortem zdrowia w ostatnich dniach wyraźnie się zaostrzył. Jeszcze w środę wieczorem na pytanie "Rz", czy ZZA zamierza występować do prokuratury z doniesieniem na pełnomocników kas, Krzysztof Zarenkiewicz, rzecznik związku, odpowiedział, że lekarze wregionach zastanawiają się nad taką decyzją. Prawnik związku uściślił, że nie ma jeszcze mowy o żadnych konkretnych datach. Przemysław Jakubowski z ZZA zapowiedział w czwartek, że związek złoży wnioski do prokuratury na pełnomocników wszystkich regionalnych kas chorych w poniedziałek. -- Nie podpisując z nami umów na świadczenie usług medycznych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament