Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ogólny stan kasy i subwencja drogowa

02 stycznia 1999 | Prawo | MS

Budżety samorządów w latach 1999 i 2000

Ogólny stan kasy i subwencja drogowa

Udział gmin w podatku dochodowym od osób fizycznych wynosi 27, 6 proc. , a od osób prawnych (firm) -- 5 proc. W powiatach zostaje 1 proc. podatku dochodowego płaconego przez mieszkańców, w województwie -- 1, 5 proc. tego podatku, a 0, 5 proc. podatku dochodowego od osób prawnych. Przesądza o tym wchodząca w życie 1 stycznia ustawa z 26 listopada 1998 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego w latach 1999 i 2000 r. (Dz. U. nr. 150, poz. 983) . Datę 15 grudnia 1998 r. nosi natomiast wchodzące w tym samym czasie w życie rozporządzenie Rady Ministrów określające szczegółowe zasady ustalania i tryb przekazywania części drogowej subwencji ogólnej dla powiatów, miast na prawach powiatu i województw (Dz. U. nr 157, poz. 1033) .

Pozostałe, poza ww. , dochody gminy to: wpływy z podatków: od nieruchomości, rolnego, leśnego, od środków transportowych, od działalności osób fizycznych opłacanych w formie karty podatkowej, od spadków i darowizn, od psów oraz wpływy z opłat skarbowej, eksploatacyjnej, lokalnych i innych -- jeżeli ustawy tak postanowią. Ich budżet zasilą ponadto subwencje oraz dotacje z budżetu państwa na zadania z zakresu administracji rządowej zlecone gminie oraz inne zadania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament