Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dochody minimalnie większe od wydatków

02 stycznia 1999 | Ekonomia | MG

GOSPODARSTWA DOMOWE

Realnie na osobę wydajemy o 17 proc. więcej niż w 1993 roku

Dochody minimalnie większe od wydatków

Przeciętne wydatki miesięczne w gospodarstwach domowych wyniosły w trzecim kwartale 1998 roku 492 złote -- wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, który od lat bada kształtowanie się tych wydatków w różnych typach gospodarstw. Dane te umożliwiają przedstawienie zmian poziomu i struktury wydatków oraz możliwości nabywczych. Te możliwości można określić korygując nominalny poziom wydatków za pomocą wskaźnika zmian cen dóbr, usług konsumpcyjnych.

Relacje rozporządzalnych dochodów miesięcznych do wydatków wskazują na nikłą i dość zróżnicowaną nadwyżkę rozporządzalnych miesięcznych dochodów nad poziomem wydatków. W ujęciu średnim stanowiło to 18, 50 zł na osobę miesięcznie, tzn. 4, 8 proc. rozporządzalnego dochodu. W 1997 r. nadwyżka dochodów nad wydatkami wyniosła odpowiednio: 22, 15 zł i 5, 0 proc. (dochody i wydatki wyniosły odpowiednio 444, 77 i 422, 62 zł) . W ciągu trzech kwartałów 1998 roku nadwyżka ta w rodzinach pracowniczych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament