Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najlepszy jest pusty magazyn

02 stycznia 1999 | Ekonomia | NA Nd
źródło: Nieznane

HANDEL

Wyprzedaże po polsku

Najlepszy jest pusty magazyn

Wczoraj, zamiast odsypiać noworoczne zabawy, klienci licznie stawili się na wyprzedaż, podczas której wiele rzeczy można było kupić znacznie taniej niż dzień wcześniej. W styczniu podobne okazje handlowe pojawią się w różnych sklepach.

FOT. PIOTR KOWALCZYK

Wzorem sklepów na zachodzie, także w Polsce handlowcy powoli decydują się na opróżnianie półek sklepowych, organizując wyprzedaże. Najsłynniejsze są wyprzedaże towarów w Londynie, gdzie drogie i luksusowe domy towarowe Harrods czy Selfridges obniżają ceny nawet o 80 procent, robiąc tym samym miejsce na wiosenne kolekcje.

W tym roku, ze względu na zmniejszone chęci konsumentów do robienia zakupów, brytyjscy handlowcy nie czekali z obniżeniem cen do 1 stycznia, ale zaczęli się pozbywać pełnowartościowych towarów po niższych cenach już w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

We Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy we Włoszech wyprzedażami rządzą ostre zasady ustanowione przez organizacje konsumenckie. Żeby można było na oknie wystawowym wywiesić napis: SALE, SALDI REBAJAS czy SOLDES, trzeba udowodnić, że w żadnym z pobliskich sklepów (odległość jest ściśle określona) nie ma takiego samego czy podobnego towaru po niższej cenie. Największymi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament