Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spokojne sylwestrowe szaleństwo

02 stycznia 1999 | Kraj | Na
źródło: Nieznane

POWITANIE NOWEGO ROKU

Za nami noc zabaw, przed nami rok pracy u podstaw

Spokojne sylwestrowe szaleństwo

W sylwestrową noc najekskluzywniejsze i najdroższe bale odbywały się w hotelach - warszawiacy bawili się m.in. w Bristolu (taneczno-kulinarna podróż "W 80 dni dookoła świata"), Sheratonie i w Sobieskim (na zdjęciu).

FOT. PIOTR KOWALCZYK

Najoryginalniej nowy rok powitało 115 par bawiących się w podziemiach bocheńskiej kopalni soli, na głębokości 223 m. Bal gejów urządzili wrocławianie. Pokaz fajerwerków na placu Zamkowym w Warszawie trwał ponad pół godziny i zrobił duże wrażenie. Prezydent w noworocznym orędziu uprzedzał rodaków, iż po balu czeka ich rok wytężonej pracy.

Na krakowskim Rynku Głównym Nowy Rok witało ponad 100 tysięcy osób. Po raz pierwszy zorganizowano tu bal kostiumowy. Otworzył go uroczyście pod Wieżą Ratuszową król Zygmunt Stary, któremu towarzyszyła królowa Bona. Przybyli również pan Zagłoba, mistrz Twardowski, król Krak, Wanda, szewc Dratewka, pan Wołodyjowski oraz cesarz Franciszek Józef i cesarzowa Sissi. O północy były życzenia prezydenta miasta oraz przepowiednie krakowskiego maga Michała Kaszowskiego, który wyłonił się z ogromnego tortu.

Na Dolnym Śląsku największy, na tysiąc par bal...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament