Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe ceny, wykazy, marże

02 stycznia 1999 | Prawo | ŻS

Zaopatrzenie w leki

Nowe ceny, wykazy, marże

Od 1 stycznia obowiązują nowe ceny i nowe wykazy leków wydawanych za częściową odpłatnością. Opłata ryczałtowa pobierana za leki podstawowe wynosi 2, 50 zł. Przy najcięższych i przewlekłych chorobach określone specyfiki będą wydawane za darmo.

Nowe ceny urzędowe leków gotowych, surowic i szczepionek produkcji krajowej ustala rozporządzenie ministra finansów z 15 grudnia 1998 r. (Dz. U. nr 157, poz. 1034) . W załączniku do tego aktu podane są ceny zbytu, hurtowe i detaliczne. Leki nie wymienione w wykazie, na które obowiązują ceny urzędowe, do czasu wyprzedaży zapasów będą sprzedawane po cenach dotychczasowych, powiększonych o VAT. Nie oznacza to, że chory zawsze musi zapłacić cenę wymienioną w tych przepisach. Fundamentalne z punktu widzenia kieszeni pacjenta jest rozporządzenie ministra zdrowia i opieki społecznej z 15 grudnia 1998 r. w sprawie wykazu leków podstawowych i uzupełniających oraz wysokości odpłatności za leki uzupełniające (Dz. U. nr 156, poz. 1029) . Zopublikowanych tam załączników dowiadujemy się, jakie farmaceutyki otrzyma pacjent za opłatą ryczałtową, a jakie za odpłatnością w wysokości 30 proc. lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament