Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z siłą wodospadu; Podróże, podróże, podróże

02 stycznia 1999 | Plus Minus | KM
źródło: Nieznane

LEKTURY

Portret człowieka nietuzinkowego

Z siłą wodospadu

Podróże, podróże, podróże

KRZYSZTOF MASŁOŃ

Jerzy Owsiak, jak co drugi facet z jego pokolenia, jest nie spełnionym muzykiem rockowym. Oczywiście, zrobił bardzo wiele, by zrealizować młodzieńcze plany i rock jest w jego życiu stale obecny. Prowadzi wielkie koncerty, ma swoje audycje radiowe, w których puszcza muzykę, sam też dołącza nieraz do śpiewających i grających rockmanów na imprezach, jakie organizuje.

Zgódźmy się jednak, że to nie to samo, co np. szyć na basie w uznanym combo, jeździć w trasę, no i najważniejsze - nagrywać płyty. Że jednak Owsiak apeluje do swoich młodych słuchaczy: "Miejcie zawsze piękne marzenia, chciejcie tego, co najlepsze", to i nic dziwnego, że książkę o sobie, swoim życiu, dokonaniach, o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (przed kolejnym jej Finałem) wydał w kształcie możliwie najbardziej przypominającym album płytowy. W rezultacie otrzymaliśmy, wydaną nakładem krakowskiego Znaku, "Orkiestrę Klubu Pomocnych Serc czyli monolog-wodospad Jurka Owsiaka".

Już tytuł książki nawiązuje do jednej z najsłynniejszych płyt w historii muzyki rockowej: "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" Beatlesów z 1967 roku. Producentem tego albumu i współtwórcą jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1585

Spis treści
Zamów abonament